Een nieuwe Nederlandse komedie van Don Duyns. In deze absurde en ontroerende theatertekst worstelen vier toneelkameraden – die zich na dertig jaar vrienden noemen – met de vraag die iedereen kent, maar niemand durft te stellen: hoe neem je afscheid? En hoe ga je verder?
Dit seizoen te zien in de theaters. Kaarten en meer info via MORE Theater. Jacqueline Blom schittert als de ongrijpbare Maartje, Mark Rietman als control freak Nico, Annick Boer als de loyale Anneke, en Dick van den Toorn als Rupert, de man die altijd tweede viool speelde. In een regie van Pieter Kramer ontstaat een wervelende montage van Russische toneeloefeningen, kleedkamerconfessies en hilarische ruzies – terwijl niemand praat over wat er écht gaande is. Wat moet je als de ziekte van een ander ons confronteert met sterfelijkheid? De bizarre situaties, de pijnlijke stiltes, de ongepaste grappen. De angst om iemand te verliezen tegenover de behoefte om ‘gewoon’ door te gaan.
Een scherpe, snelle en bizarre vertelling over vriendschap, angst voor eindes en de vraag of we ooit écht onszelf kunnen zijn, zelfs als het er het meest toe doet.
Don Duyns schrijft voor film, theater en televisie en is één van de meest gespeelde Nederlandse toneelschrijvers. Zijn toneelteksten worden gespeeld bij gezelschappen als De Theatertroep, Het Filiaal en het Ro Theater (nu Theater Rotterdam), waarvoor hij onder meer de succesvolle producties Lang en Gelukkig, Snorro en De gelaarsde poes heeft geschreven. Naast werk voor de grote zaal schreef en regisseerde hij o.a. de intieme lunchvoorstelling Groeten uit Den Ilp, over het leven van de kunstenaar Anton Heyboer. Zijn werk wordt in vertaling onder andere in Frankrijk en Griekenland gespeeld. Naast theaterwerk schrijft Don scenario’s voor film en televisie. Hij doceert op de schrijfopleiding van de HKU te Utrecht en aan de Filmacademie te Amsterdam. In 2019 won hij samen met Pieter Kramer de Prosceniumprijs voor hun ‘wezenlijke bijdrage aan het theater’.












